فعالیت ها

راوی اولین سامانه ی اطلاع رسانی است که علاوه بر توانبخشی و ارتقای کیفیت زندگی کم بینایان و نابینایان، پیشگیری از اختلالات چشمی از طریق آگاهی رسانی به تمام آحاد جامعه را جزو اهداف خود قرار داده! در حال حاضر، روزانه حداقل ۲۰۰ مورد معلولیت در کشور به وجود می آید که لااقل ۱۰ تا از آنها مربوط به آسیب های بینایی می شود. از این ۱۰ مورد، ۷ تا بر اثر ازدواج های فامیلی بدون مشاوره ژنتیک، یک مورد به علت بیماری های قابل پیشگیری، یکی در پی سوانح و حوادث و تنها یک مورد مربوط به سایر عوامل غیر قابل پیشگیری می باشد. به دلیل فقدان آمار و اطلاعات دقیق در این باره، راوی شروع به گردآوری کلیه آمارها، اخبار و اطلاعات مربوط به آسیب های بینایی نموده است. علاوه بر آن، با انتشار هفته نامه راوی برای مخاطبان کم بینا و نابینا و همچنین ماهنامه بینا برای مخاطبان بینا، تلاش در پیشگیری از عوامل ایجاد اختلال بینایی و همچنین کمک به استقلال و ارتقای توانمندی ها و شان و جایگاه افراد کم بینا و نابینا دارد.
راوی از طریق ایجاد ارتباط با سایر اشخاص و گروه های فعال در حوزه های مرتبط با پیشگیری و توانبخشی، رویکردهایی هم افزا و ترویجی را دنبال می نماید. گروه گفتگوی راوی، امکان ارتباط و تبادل نظر همگانی بین علاقمندان به فعالیت در این زمینه ها را فراهم ساخته است. خبرنامه های راوی به طور همزمان در گروه های مختلف نابینایان منتشر می گردد و حداقل ۷۰۰ مخاطب مستقیم در داخل و خارج کشور، آنها را دریافت می نمایند. بعد از انتشار نیز، این خبرنامه ها جهت اطلاع مراجعین آتی، برای همیشه روی اینترنت باقی خواهد ماند.
هم اکنون، با کمک سایر گروه های آنلاین نابینایان، صدها آموزش، نرم افزار، کتاب، موسیقی، خبرنامه، مقاله پژوهشی و مطلب آموزنده جهت دسترسی همگان روی سایت راوی قرار گرفته است. از این پس، نابینایان برای یافتن آخرین نسخه های جاز یا نرم افزارهای مورد نیاز خود ناچار به صرف هزینه های گزاف و مراجعات حضوری به سازمان های مختلف نخواهند بود. سایت راوی کاملاً متناسب با نیاز نابینایان طراحی شده و به دو زبان فارسی و انگلیسی با مخاطبانی از کشورهای مختلف مرتبط است.
معرفی نابینایان موفق و قرار دادن نمونه موسیقی ها و کارهای هنری نابینایان، از دیگر فعالیت های انجام شده تا کنون می باشد.